کد مطلب: 99390 تعداد بازدید: ۲۸۹

به مناسبت ششمین کنگره علامه بلادی بوشهری

کنگره علامه بلادی فرصت مغتنمی برای رشد و تعالی طلاب در عرصه علم و پژوهش

شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۲۷:۱۴
به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه ریحانة النبی«س» اهرم ، مقاله خانم زهره صیادی طلبه دانش آموخته سطح دو این مدرسه در ششمین کنگره علمی_ پژوهشی علامه بلادی بوشهری برگزیده شد. متن زیر مصاحبه روابط عمومی مدرسه علمیه ریحانة النبی«س» با ایشان می باشد.

خانم صیادی لطفا توضیحی در مورد بیوگرافی خود بفرمایید؟

# بنده مقطع کارشناسی سطح دو حوزه علمیه و دانش آموخته مدرسه علمیه ریحانه النبی«س» هستم. سال ۹۲ وارد مدرسه علمیه شدم که با ورود به این مدرسه و آغاز تحصیل در کنار فعالیت های فرهنگی و آموزشی به فعالیتهای پژوهشی نیز پرداختم و  در طی این چند سال قریب به ده مقاله در موضوعات مختلف درسی و پژوهشی ارائه شده است.

در ارتباط با حوزه مطالعاتی و تحقیقاتی خود برای خوانندگان ما توضیح دهید؟

# مبحث پژوهش فعالیتی گسترده است که در همه عرصه ها می توان تحقیق کرد، زمینه اصلی تحقیقاتی بنده مسائل اخلاقی و رفتاری است که در سال آخر تحصیلی رویکرد تحقیقاتی با موضوع سیاست داشتم که إن شاء الله بتوانم در این زمینه مطالعات و تحقیقات گسترده ای انجام دهم.

خانم صیادی بفرمایید چقدر اهل مطالعه کتب های غیر درسی هستید؟

# بنده از چندین سال قبل از ورود به حوزه و آشنایی با دروس حوزوی، در زمینه های مختلف مطالعات وافری داشتم که با ورود به حوزه و کتب های درسی، مطالعه آزادم متوقف نشد و روزانه ساعتی  را به مطالعه کتب های غیر  درسی اختصاص دادم.

در کل مطالعه جزء تفریح من می‌باشد.

چه عواملی باعث انتخاب این موضوع برای مقاله شما شد؟

# با وجود اینکه در مطالعه آزاد کتاب های تاریخی و سیاسی ایران و جهان را مطالعه می کردم همین امر باعث شد مقاله ای در این زمینه نگارش نمایم.

امکانش هست مختصری از چکیده و چند عنوان از مقاله خود را بفرمایید؟

# خواهش میکنم بله حتما،

موضوع مقاله: سیاست خارجی مسلمین از دیدگاه قرآن

در بخشی از چکیده عنوان شده: سیاست خارجی از مهمترین وجه زندگی اجتماعی، اقتصادی و سیاسی هر کشور و ملت به شمار میرود که در دین مبین اسلام به روش صحیح برقراری ارتباط سیاسی بر اساس موازین اسلامی سفارش و تاکید می کند. که حکومت اسلامی در کنار سیاست های خارجی یکی از اهدافش، تبلیغ دین است.

عناوین مقاله: مبانی و هدف گذاری اساسی سیاست خارجی ، روابط بین الملل با نگرش اسلامی، مسائل و اهداف سیاست خارجی در اسلام  چند مورد دیگر می باشد.

 بفرمایید چندمین مرحله است که در کنگره علمی _ پژوهشی علامه بلادی شرکت نموده اید؟

# اولین مرتبه است که مقاله را جهت شرکت در کنگره ارسال نمودم.

✓و بار اول هم مقاله شما برگزیده شد.

برنامه شما برای آینده چیست؟

# امیدوارم خداوند متعال توفیق عنایت فرمایند که فعالیت پژوهشی را ادامه دهم و در عرصه های مختلف اجتماعی،  تحقیقاتی انجام دهم.

و حرف آخر؟

با تشکر از وقتی که در اختیار بنده قرار دادید. فرصت مغتنمی است که تقدیر و تشکر نمایم از مدیریت محترم مدرسه علمیه سرکار خانم بابایی نیا که با مدیریت های مدبرانه خویش راه را برای موفقیت های طلاب مدرسه و همچنین بنده همواره نمودند تا بتوانیم بدون هیچ دغدغه ای مراحل علمی، آموزشی، فرهنگی و پژوهشی را با موفقیت به انجام برسانیم و همچنین سرکار خانم رشیدی معاون پژوهش مدرسه که با پیگیری های مجدانه باعث ایجاد انگیزه و مطلوب شدن مقاله گردید.