کد مطلب: 96721 تعداد بازدید: ۲۹۸

به مناسبت اربعین حسینی

اربعین ترسیم الگوی نظام جهانی و حاکمیت خدا

پنجشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۳۱:۵۶
به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه ریحانه النبی سلام الله علیها اهرم مراس اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام در جوار شهدای خوش نام شهر اهرم برگزار شد.

سلیمه بابایی نیا مدیر مدرسه علمیه ضمن تسلیت به مناسبت اربعین حسینی گفت: اربعین، نهضت پر ثمر حسینی و پایبندی به مکتب سرخ عاشوراست و واقعه کربلا حادثه ای جاودانه و ماندگار است. اربعین تجدید خاطره مصائب جانسوز عاشورا و ترسیم الگوی نظام جهانی و حاکمیت خدا و نصرت اهلبیت علیهم السلام می باشد.

بابایی در خصوص برگزاری مراسم اربعین امسال بیان نمود: هر ساله خیل  زائران و عاشقان در اربعین راهی کوی محبت می شدند و زیارت اربعین را در کربلای معلی زمزمه می نمودند که امسال به دلیل شرایط حاکم بر جامعه و پیشگیری از شیوع کرونا این امکان صورت نگرفت.

بابایی تشریح کرد: گرچه امسال امکان زائران ایرانی در کربلا وجود نداشت و به خصوص مردم ولایی شهر اهرم از پیاده روی اربعین محروم بودند، اما دل ها حکایتی دیگر دارد و عاشقان آن امام همام در روز اربعین به زیارت قبور شهدا رفته و از آنجا عرض ادب به محضر مولای خود نمودند.

از این رو مراسم قرأئت زیارت اربعین در جوار شهدای خوش نام شهر اهرم با حضور امام جمعه محترم شهر، خانواده های معظم و معزز شهدا و محبین اهلبیت علیهم السلام برگزار گردید.

در پایان این مراسم عزاداران به استقبال پرچم حرم حضرت ابالفضل العباس علیه السلام آمده و نذورات و چند قطعه طلا اهدا نمودند.