کد مطلب: 79300 تعداد بازدید: ۴۶۲

هفته عفاف و حجاب

بیانیه حوزه علمیه ریحانه النبی

شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۱۶:۳۱
حوزه علمیه ربحانه النبی (س)اهرم به مناسبت روز عفاف و حجاب بیانیه ی صادر کرد

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه ریحانه النبی(س) اهرم همزمان با هفته عفاف و حجاب حوزه علمیه خواهران ریحانه النبی (س)بیانیه صادر کردو خواستار همکاری و تعامل تمام دستگاه های دولتی و غیر دولتی جهت ترویج عفاف و حجاب و جلوگیری از به ثمر رسیدن نقشه های شوم دشمنان اسلام در راستای از بین بردن عفت  میان زنان جامعه شد.

متن بیانیه به شرح ذیل می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

خداوند به پیامبر اکرم م(ص) می فرماید :قل للمومنات یغضضن من ابصارهن و یحفظن فروجهن ولا یبدین زینتهن    ایه 31نور

 

بیست ویکم تیرماه سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب به عنوان روز عفاف و حجاب نامگذاری شده است روزی که رضا خان مردم معترض به کشف حجاب را در مسجد گوهر شاد به خاک و خون کشید.

ماهیت حجاب خلاصه شده در دین  ویا مذاهب خاصی نیست. بلکه با توجه به دلایل عقلانی و روانشناسانه همه ادیان و مذاهب و عقل بشری حجاب را به جوامع پیشنهاد می کنند ،همانگونه که در سرزمین ما هم قبل از ورود اسلام پوشش وجود داشته است.

آرامش  روانی جامعه یکی ازطبیعی ترین و ضروری ترین نیاز های  بشری است و زنان به عنوان نیمی از جامعه بشری می توانند نقش تعیین کننده ای در حفظ بهداشت و سلامت جامعه داشته باشند زیرا آنان علاوه بر بهره مندی از نصف جمعیت جامعه در نیمه دیگر که مردان باشند نیز نقس اساسی دارند و با عملکرد صحیح و توجه به نکات دینی و اخلاقی قرار گیرند و جامعه را به سوی کمال سوق دهنددر این میان نقش حجاب در رسیدن به این هدف فوق العاده فراوان است و همین امر باعث شده است تا خداوند در قران کریم به نحو کامل و صریح و با بیان تمام جزئیات به امر حجاب و عفاف بعنوان مهمترین محور بهداشت و سلامت جامعه بپردازذ.دشمنان دین اسلام ،حجاب و عفاف را همیشه یکی مهم ترین برنامه های بسیار دور تضعیف پایبندی به حجاب در دستور کارانها قرار گرفته است و زنان جامعه ما باید با بصیرت نقشه های انان را نقش بر آب کنند.

مدیریت ،اساتید ،کارکنان و طلاب حوزه علمیه خواهران اهرم ضمن گرامیداشت 21 تیرماه روز عفاف و حجاب خواستار همکاری و تعامل تمام دستگاه های دولتی و غیردولتی جهت ترویج عفاف و حجاب و جلوگیری از به ثمر رسیدن نقشه های شوم دشمنان در استای از بین بردن عفت میان زنان جامعه شدند.و السلام علی من اتبع الهدی