کد مطلب: 72585 تعداد بازدید: ۴۳۰

مصاحبه با امام جمعه و موسس مدرسه علمیه ریحانه النبی

به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۴:۳۵
امام جمعه و موسس مدرسه علمیه ریحانه النبی (س) اهرم گفت :تقارن ایام فاطمیه با چهلمین سالگرد شکوهمند انقلاب اسلامی میتواند زمینه و بستری مناسب برای ارائه پیام های معنوی و دینی انقلاب اسلامی باشد.

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه ریحانه النبی (س) اهرم  در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی  مصاحبه با امام جمعه  و موسس مدرسه علمیه ریحانه النبی (س) اهرم حضرت حجت الاسلام راستگو صورت گرفت که متن مصاحبه به شرح ذیل می بالشد.

<حجت الاسلام و المسلمین عیسی راستگو تحصیل کرده حوزه و دانشگاه است وی بعد از اتمام تحصیل در حوزه علمیه قم وارد دانشگاه شد و مدرک کارشناسی ارشد را اخذ کرد اییشان بیش ده سال است که امام جمعه اهرم بوده و به عنوان چهره محبوب و مردمی در سطح شهرستان و استان شناخته شده است از فعالیتهای ارزشمند وی میتوان به تاسیس حوزه علمیه خواهران اهرم در سال 1390 اشاره کرد.>

 

سخن آغازین موسس مدرسه علمیه ریحانه النبی (س)اهرم:

بسم الله الرحمن الرحیم

ام یقولون افتری علی الله کذبا فان یشا الله یحتم علی قلبک  و یمح الله الباطل و یحق الحق بکلماته

خداوند باطل را محو وحق را با کلمات خویش پا بر جا می سازد. شوری 24

اینجانب فرا رسیدن ایام غم بار فاطمیه و سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)،بی بی دو عالم ،پاره تن پیامبر (ص)و اسوه زنان عالم را محضر مبارک حضرت ولی عصر(عج) و رهروان حضرتش تسلیت و چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را که یاد آور چهل سال استقامت ، ولایتمداری و پایمردی مردم شریف و نجیب ایران اسلامی است را گرامی میدارم.

* لطفا در ابتدا از دستاوردهای انقلاب اسلامی مختصرا مواردی را نام ببرید.

خدمات عمومی که در این جهل سال در نظام اسلامی انجام شده قابل بیان نیست در دورترین نقطه کشور خدمات عمومی به مردم ارائه شده که باید نگاه کرد در حوزه خدمات دهی چهل سال پیش کجا بودیم و امروز کجا هستیم. رشد خیره کننده علمی در سالهای سخت تهدید و تحریم.از دستاوردهای مهم انقلاب به این میتوان اشاره کرد که این انقلاب در دنیای اسلام و دنیای عرب امیدها  را زنده کرد و زمانی که انقلاب ما پیروز شد دنیای اسلام در حال یک رکود و سکوت و نومیدی بسر میبرد.

*چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و تقارن آن با ایام فاطمیه را چگونه توصیف میکنید.

اصل انقلاب ،تغییر  وتحول اعتقادات  دینی و فکری بود که قطعا تقارن ایام فاطمیه با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی میتواند زمینه و بستری مناسب برای ارائه پیام های معنوی و دینی انقلاب اسلامی باشد.

*نقش انقلاب اسلامی در پیشرفت حوزه های علمیه را چطور می بینید.

با قاطعیت میتوان از دستاوردهای مهم و تاثیرگذار انقلاب اسلامی به پیشرفت و گسترش حوزه های علمیه و خصوصا حوزه علمیه خواهران اشاره کرد.

در کشور ما تعداد حوزه های علمیه در پیش از انقلاب بسیار کم و انگشت شمار بود که به برکت نگاه بلند امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری مدظله العالی موجب توسعه و رشد چشمگیر آن شد . در سالهای بعد از انقلاب بود که مدیریت حوزه های علمیه در ایران متمرکز شد  و حوزه های علمیه خواهران در سراسر کشور تاسیس شدند. و به شکل یک مرکز تخصصی در شهرها شروع به کار کرد.

 

*آینده  انقلاب را چگونه پیش بینی میکنید.

به برکت خون پاک شهدا ، رهبری امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری  و بصیرت مردم ، <انقلاب اسلامی> برگ زرینی در تاریخ ملت ایران است که طی چهل سال تلاش مجاهدانه چشم اندازی امید بخش پیش روی آن است و بدون شک این چهل سال تجربه، چراغ راهی برای آینده کشور خواهد شد.

*اگر نقطه خاصی باقی مانده بفرمایید.

از مردم ولایتمدار شهرستان تنگستان بویزه طلاب و روحانیون دعوت می نمایم تا با حضور با شکوه و گسترده خود در راهپیمایی وحدت آفرین و دشمن شکن یو الله 22بهمن ،بار دیگر پیام انسجام ،وحدت و همدلی خود را به گوش جهانیان و به ویزه بد خواهان نظام اسلامی برسانند.