کد مطلب: 71836 تعداد بازدید: ۵۰۳

دهه فاطمیه

برگزاری مراسم فاطمیه به مدت سه شب در حوزه علمیه ریحانه النبی

شنبه ۲۹ دى ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۹:۳۰
سلیمه بابایی نیا با تاکید بر پررنگ کردن ایام فاطمیه گفت:گرامیداشت فاطمیه ،مواضع فاطمه ،سیره فاطمه ،زهدفاطمه ،علم و حکمت فاطمه باید به گوش جهانیان رسانده شود.

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه ریحانه النبی (س) اهرم :همزمان با آغاز دهه فاطمیه اول و شهادت بی بی دو عالم حضرت صدیقه کبری (س)مراسم عزاداری و سوگواری به مدت دوشب در سالن اجتماعات مدرسه علمیه ریحانه النبی (س) اهرم بر گزار می شود.

سلیمه بابایی نیا سخنرانمراسم و مدیر مدرسه علمیه ریحانه النبی (س) اهرم در شب اول مراسم در حضور شرکت کنندگان مراسم ضمن  تسلیت شهادت مظلومانه حضرت زهرا سلام الله علیها ،ریحانه النبی،همسر علی(ع) و مادر امامان معصوم از فضایل و مصائب آن حضرت  ونقش و جایگاه ایشان در مسیر اسلام و تشیع به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی وجود نازنین حضرت زهرا سلام الله علیها  وسبک زندگی  و شخصیت ممتاز ایشان را الگویی عملی برای زنان جامعه کنونی خواند.جامعه ای که از هر سو تهاجم فرهنگی او را تهدید می کند .

وی در ادامه افزود:تسلیم  و رضا در زندگی ،با عفت زندگی کردن ،پاکی،تقوا و نورانیت آن بزرگوار قطعا می تواند برای زنان امروزی راهگشا باشد.

وی با اشاره به اینکه دهه دوم فاطمیه مقارن است با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی  تا کید کردند: گرامیداشت فاطمیه ،مواضع فاطمه،سیره فاطمه ،زهد فاطمه ،عبادت ،علم ،حکمت فاطمه باید به گوش جهانیان رسانده شود.

در پایان مراسم نیز از عزاداران پذیرایی و صرف شام  دعوت بعمل امد.