کد مطلب: 68209 تعداد بازدید: ۷۸۸

اردوی فرهنگی زیارتی

اردوی فرهنگی زیارتی طلاب حوزه علمیه اهرم به شهر مقدس قم

یکشنبه ۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۱:۰۵
اقامت درجمکران،زیارت بارگاه ملکوتی حضرت معصومه(س)،زیارت کوه خضر نبی،دیدار با خانواده شهید مدافع حرم شهید مهدی ایمانی،بازدید از بیت امام راحل(ره)،زیارت گزار شهدای قم، و برگزاری ایستگاه صلواتی همزمان با شب میلاد پیامبر(ص)وامام صادق(ع)در کنار درب ورودی مسجد جمکران ازجمله برنامه های این اردوی معنوی بوده است.

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه ریحانه النبی(س) اهرم یک اردوی فرهنگی زیارتی چهار روزه از تاریخ یکم آذرماه 97ویژه طلاب و کادرمدرسه به شهر مقدس قم برگزار گردید.

درطول اقامت خواهران طلبه در جمکران تشرف به مسجد شریف جمکران:شرکت در نمازهای جماعت،قرائت ادعیه:ندبه ،عهد وزیارت بارگاه ملکوتی حضرت معصومه (س)،زیارت کوه خضر نبی و قرائت زیارت آل یاسین در جوار شهدای گمنام کوه خضرنبی،بازدید از بیت امام خمینی(ره)،دعوت به سفره کریمانه حضرت معصومه (س)،حضور در گلزار شهدای شهر قم و برگزاری ایستگاه صلواتی همزمان با شب میلاد پیامبر مهربانی ها حضرت محمد مصطفی(ص) و امام صادق (ع) درب ورودی مسجد جمکران از برنامه های فرهنگی معنوی این اردو بوده است.

سلیمه بابایی نیا مدیر مدرسه علمیه ریحانه النبی(س)اهرم با بیان این مطلب که اینگونه مسافرت ها سبب تقویت روحیه طلاب و بالا رفتن علمیت آنان میگرددخاطر نشان کرد:هدف از این سفر زیارتی تقویت روحیه علمی ومعنوی طلاب بوده است که بی شک این سفر معنوی ثمرات فراوانی را در آینده طلاب و مدرسه در پی خواهد داشت.

گفتنی است خواهران طلبه حوزه علمیه ریحانه النبی(س) اهرم در این اردو مقبره شهید مدافع حرم شهید مهدی ایمانی را زیارت وبه قرائت قران و فاتحه نثار این شهید والامقام پرداختندوبا خانواده شهید دیدار و ادای احترام نمودند.

شهید مهدی ایمانی متولد 1362که سالها در لباس خادمی آستان مقدس حضرت معصومه (س)خدمتگزار زائران بانوی کرامت بود در مسیر دفاع از حریم عمه سادات حضرت زینب (س)در 22آذرماه 96بدست اعضای تکفیری داعش به فیض شهادت نائل شد.

در ادامه این دیدار نیز مادرشهید ایمانی ،شهید خادمی که در دفاع از حریم ولایت ساکن حرم شد در نشست صمیمانه ای که با مدیر،کادر وطلاب مدرسه علمیه ریحانه النبی(س)اهرم داشت از خاطرات فرزند شهیدش گفت و دعای خیر خود را بدرقه طلاب و علم آموزان دین کرد.

درپایان نیز سلیمه بابایی نیا از خدام مقبره شهید ایمانی که روایت گری کردند و از پایگاه مقاومت بسیج ریحانه النبی(س)اهرم که زمینه این دیدار را فراهم و هماهنگی های لازم را انجام داده اند تشکر و قدر دانی کرد.