کد مطلب: 67591 تعداد بازدید: ۱۰۳۷

جشن بزرگ آغاز امامت امان زمان

جشن بزرگ آغاز امامت امام زمان در مدرسه علمیه ریحانه النبی اهرم

شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۲۴:۴۰
به مناسبت آغاز امامت حضرت مهدی عج حوزه علمیه ریحانه النبی (س) اهرم به همت معاونت فرهنگی شنبه شب ساعت 19:30جشن بزرگ امامت با حضور عموم خواهران شهر در سالن اجتماعات حوزه علمیه برگزارنمود.

به  گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه ریحانه النبی(س)اهرم نهم ربیع الاول مصادف با آغاز امامت امام زمان (عج) در سالن اجتماعات حوزه علمیه جشن با شکوهی با حضور عموم خواهران شهر بویژه خانواذه معززشهیدان: اهرمیان پور،عمرانی و مادر شهید سید حمزه جمشیدی و با سخنرانی امام جمعه محترم و موئسس حوزه علمیه ریحانه النبی(س)اهرم برگزارشد.

در این مراسم که با تلاوت قران کریم و خیرمقدم مدیریت مدرسه خانم بابایی نیا آغاز شد .حجت الاسلام راستگو سخنران مراسم ضمن تبریک به مناسبت این عید خجسته با بیان  اینکه بعد از شهادت امام حسن عسگری (ع)امام زمان (عج)در سن پنج سالگی عهدار منصب امامت شیعیان شدندبیان کرد:برگزاری هر چه باشکوهتر این مناسبت وظیفه تمام مسلمین جهان است .

وی تاکید کرد:وجود مبارک ایشان همچون خورشید پشت ابر دارای آثار و برکاتی است که همه ما را بهرمند می سازد ،و بی شک هرانسانی در زندگی خود این آثار و برکات را به نوعی احساس کرده است وی با اشاره به اینکه :حضرت مهدی (عج)در حق دعاکننده دعا میکند از اهمیت و برکات فراوان دعا برای فرج سخن گفتندو به تعبیر زیبای ایشان فرد دعا کننده می تواندبوسیله دعا سیم اتصالی را با امام زمان خود بر قرار کندکه باعث اظهار محبت قلبی به ایشان میشود .

موئسس حوزه علمیه در ادامه گفت:همان گونه که شهدا در وصیت نامه های خود به کرات ولایت فقیه  را نایب بر حق امام زمان (عج )عنوان کردند اظهار کرد:خداوند شهدا را در عصرغیبت به عنوان الگوی پیش روی ما قرار دادتا ثابت شودکه تبعیت از ولایت فقیه به منزله خدمت به امام زمان (عج)است.

در پایان نیز حجت الاسلام راستگو از حضور خانواده معزز شهدا :اهرمیانپور ،عمرانی و مادر شهید سید حمزه جمشیدی تشکر و قدردانی کرد.

گفتنی است اجرای سرود،قرائت بیعت نامه،مولودی خوانی،نور افشانی نیز از دیگر برنامه های این جشن باشکو بود.