کد مطلب: 65633 تعداد بازدید: ۶۳۳

همزمان با سالروز شهادت حضرت رقیه همایش سه ساله حسینی در مدرسه علمیه ریحانه النبی

همزمان با سالروز شهادت حضرت رقیه همایش بزرگ سه ساله های حسینی در مدرسه علمیه ریحانه النبی برگزارشد

دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۹:۵۶
همایش سه ساله های حسینی مصادف با سالروز شهادت حضرت رقیه (س)با حضور امام جمعه و برخی از مسولین اداری شهر و صدها مادر و کودک همزمان با سراسرکشور در حوزه علمیه اهرم برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه ریحانه النبی (س)اهرم پنجم صفر مصادف با شب شهادت حضرت رقیه (س)همایشی با عنوان سه ساله های حسینی در سالن اجتماعات حوزه علمیه ریحانه النبی (س)اهرم با حضور پر خیر و برکت امام جمعه وموئسس مدرسه حجت الاسلام راستگو و  چند تن از مسولین اداری شهرستان از جمله سرهنگ خواجه فرماندهی نیروی انتظامی تنگستان،رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی اهرم جناب آقای امین ماندگار و همچنین خانواده معزز شهدا و جمع کثیری از مادران  وکودکان شهر برگزارشد و به یاد مظلومیت سه ساله ابی عبدالله الحسین (ع)به سوگواری و عزاداری پرداختند.

در ابتدای همایش بعد از تلاوت دلنشین قرآن کریم توسط کودک خردسال و برتر شهرستان ابوالفضل محمدی نزاد، حجت الاسلام عیسی راستگو موئسس حوزه علمیه ریحانه النبی (س)اهرم ضمن تسلیت به مناسبت شهادت حضرت رقیه (س)از حضور مسئولین ،خانواده شهدا وهمه شرکت کنندگان مراسم خیر مقدم و قدردانی بعمل آوردند،. همچنین ایشان از مدیریت حوزه علمیه ،معاونت فرهنگی و همه کسانی که در برگزاری همایش مشارکت داشته اند قدر دانی کردند.

در ادامه همایش نیز مداح اهل بیت کربلایی عباس زنده بودی نیز با ذکر مصائب شهدای کربلا بویزه حضرت رقیه (س)به این مراسم جلوه ای دیگربخشید.

سلیمه بابایی نیا مدیریت حوزه علمیه ریحانه النبی (س) و سخنران همایش در جمع کثیر بانوان مومنه شهر اظهار داشتند:همانگونه که بارگاه ملکوتی حضرت رقیه (س)در شام تبدیل به مرکزی برای تبلیغ تشیع شد وبه یمن حضور این مخدره بزرگوار در قلب حکومت امویان راه گم کردگان طریق ولایت به سمت اهل بیت هدایت شده اند اینجاست  جایگاه حضرت رقیه(س) به عنوان سند مظلومیت امام حسین (ع) وشاهدی بر اسارت اهل بیت در تاریخ رقم خورده است واین وظیفه را بر دوش همگان میگذارد تا به صورت هرچه بهتر این شخصیت برجسته حادثه عاشورا معرفی کنند.

وی در ادامه افزودند:یکی از ویزگی های ممتاز این بانوی سه ساله سفیر کوچک سید الشهدا،ولایتمداری و همراهی تا پای جان است و حضور بانوان در مراسم این بانوی سه ساله ی که یادش همیشه تاریخ در اذهان باقی می ماند گواه بر این است که ادامه دهنده راه این مخدره بزرگوارند.وی  تصریح کرد:حجاب فاطمی و عفت زینبی در عصر حاضر رسالتی است که بر دوش تمامی دختران احساس می شود و دشمن به خوبی می داند تا زمانی که حجاب و عفت زنان و دختران حفظ شود به اهداف خود در نظام اسلامی راه نمییابد.

در حاشیه این برگزاری این همایش نیز معاونت فرهنگی حوزه علمیه بیان کرد:آشنایی هرچه بیشتر کودکان با حادثه کربلا و تجلیل از مقام شامخ حضرت رقیه (س)و یاد آوری رنج ها و درد های آن حضرت از جمله اهداف این همایش می باشد.

گفتنی است در پایان مراسم نیز بابایی نیا مدیر حوزه علمیه ریحانه النبی (س)اهرم از دختر سه ساله خانم رقیه حیدری که در نقش حضرت رقیه(س)نمایشنامه های متعددی رادر شهر  نقش آفرینی کرده است تقدیر و تشکر کردند.