کد مطلب: 56007 تعداد بازدید: ۴۹۵

استاد حوزه علمیه خواهران

حــرکت امام خمینی در مسیر آزادسازی و تفکر قرآنی بوده است

شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۱:۲۶
استاد حوزه علمیه خواهران گفت: اساس حــرکت عظیم و نهضت بــی نظیر امام خمینی(ره) در مسیر آزادسازی اندیشه دینی و تفکر قرآنی بوده است.

به گزارش " روابط عمومی مدرسه علمیه ریحانه النبی(س)"، زهرا زنگنه استاد حوزه علمیه خواهران اهرم در گفتگوی گفت: دهه فجر انقلاب اسلامی، حبل متینی است که احتمام به آن ضامن فلاح و رستگاری و تمسک به آن سعاوت جامعه بشری است.

وی افزود: امام خمینی(ره) در ایجاد و تحکم اسلام ناب محمدی، در سایه سلــوک، قلب انسان هایی را مجذوب دین کــرد تا با در دست گرفتن این مسولیت خطیر در عصر غیبت، با ریختن خونشان، تیرگی های جهالت وضلالت را کنار زنند و پرچم جمهوری اسلامی ایران را با افتخار بر فراز  عالم طنین انداز کنند.

زنگنه ادامه داد: اساس حــرکت عظیم و نهضت بــی نظیر امام خمینی(ره) در مسیر آزادسازی اندیشه دینی و تفکر قرآنی بوده است.

استاد حوزه علمیه خواهران گفت: امام در فکــر گسستن اغلال و زنجیر هایی بود که طاغوتیان نهان و شیاطین دوران، به دست وپای دین زده بودند.

این استاد حوزه علمیه اظهار کرد: پیروزی انقلاب که با هــدایت منویات رهبر کبیر انقلاب، ریختن خون شهیدان به ثمر نشسته بود قدرت پرواز را به انسانها داد.

وی تصریح کرد: حصارهای ستم و زنجیرهای ظلم را گسته که نه تنها دست ظالمان و پای تجاوز کاران را قطع کرد بلکه تعدی را خانه نشین وظلم رامنزوی کـرد.

زهرا زنگنه استاد حوزه علمیه خواهران اظهار کرد: این راه دشوار و طریق پر خار تنها با عصای استواری و چوب دستی  پایمردی آن انسان یگانه و آن کامل فرزانه ممکن بود وبس. او که یادش همیشه زنـده راهش پر رهرو باد، با اندیشه ای بلند، نفسی پر صلابت، روحی قوی، عقلی ژرف نگر، جانی پاک، ایمانی راسخ، پیمانی استوار، میثاقی پایدار،ضمیری آگاه، قلبی آرام، ستاره ای پر فروغ ،فرشته ی نجات وهمای سعادت بود که بر تارک انسانی نشست ونغمه ی دلنشین آزادی وترانه جان نواز رهایی را آواز داد.

زهرا زنگنه خاطر نشان کرد: امام با سلاح ایمانش به جوانان جرأت داد که شهامت های دفن شده و رشادت های به گل نشسته را آزاد، زنده و حرکت دهند که پیروزی و فتح نزدیک است اگــر دین خدا یاری  شود، تا اینکه در ۱۲بهمن۱۳۵۷ با ندای ادا جاء نصرالله والفتح انقلاب پیروز گــردید و طاغوتیان زمان با شعارهای کوبنده مـردم با شهامت ،از هدف واهی و پوچ خود در ماندند و فرار را بر قرار ترجیح دادند.