کد مطلب: 55107 تعداد بازدید: ۴۳۸

مادر شهید حمید انبارکی:

روحیه ایثارگری و گذشت را از همان کودکی در فرزندم می دیدم

سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۱:۴۰
مادر شهید حمید انبارکی گفت: از همان دوران کودکی شهید حمید دل مهربان و روحیه ایثارگری داشت و همیشه برای حضور در جبهه و رشادت رزمندگان دلسوزی می کرد و می خواست که در آن میدان باشد.

به گزارش "مدرسهعلمیه ریحانه النبی (س)"، مادر شهید حمید انبارکی در مورد بازگشت پیکر فرزندش پس از 29 سال در گفتگو با خبرنگار تنگستان نما گفت: حمید انبارکی گرچه موقع شهادت 16 سال داشت ولی از همان 10 سالگی عاشق جبهه و جهاد بود و می خواست در میدان نبرد حضور یابد تا جایی که در یازده سالگی برای آموزش مقدماتی جبهه در شهرستان دیر حضور یافت رفت و دوره 45 روزه را طی کرد که پس از آن مدام به دنبال حضور در جبهه  آرزویش شسرنگونی دشمنان نظام و صدام خوانخوار بود.

مادر شهید انبارکی ادامه داد: شهید در کنار علاقه به جنگ و جهاد به تحصیل هم علاقه مند بود و از همان موقع حضور در جبهه  کتابهایش نیز یار و همراهش بودند و در مناطق عملیاتی و به کمک معلمین دلسور حاضر در جنگ همچون شهید قدرتیان کتابهای خود را مرور می کرد و بعد از مدتی از جبهه بر می گشت در مدرسه رزمندگان حضور می یافت و امتحان می داد.

 

وی اظهار کرد: برای بار آخر  که می خواست به جبهه برود به من گفت مادر شاید بروم و دیگر برنگردم، وقتی پسرم به جبهه رفت خیلی انتظارش کشیدم که برگردد تا اینکه تیرماه سال ۶۷ خبر شهادت حمید را آوردندولی قطعی نمی گفتند یکی می گفت شهید شده و دیگری می گفت اسیر شده و بعد از آن دیگر منتظر برگشتش نبودم  و می گفتم من پسرم حمید را برای خدا دادم دیگر جسدش را برای چه می خواهم.

مادر شهید انبارکی در گفتگو با خبرنگار تنگستان نما گفت: بعد از ۲۹سال که خدا پسرم رو بهم برگردونده است خیلی خوشحال هستم و خدا را شکر می کنم که حمیدم برگشته است.

مادر شهید حمید انبارکی در پایان تصریح کرد: از مردم خوب تنگستان که در تشییع پسرم شرکت کردند تشکر می کنم و از خدا می خواهم که سلامتی را به همه آنها عطا کند، از مردم می خواهم پیرو خط شهدا و پشتیبان ولایت فقیه باشند و از خواهران می خواهم حجاب خودشان را حفظ کنند و نگذارند دشمن این حجاب را از آنها بگیرد.