کد مطلب: 53320 تعداد بازدید: ۵۳۳

امام جمعه اهرم:

وحدت حوزه و دانشگاه ، وحدت آرمان‌های اسلامی است

پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۱:۳۶
امام جمعه اهرم گفت: وحدت حوزه و دانشگاه ، وحدت آرمان‌های اسلامی و یک وحدت سیاسی و ایدئولوژیک است.

به مناسبت هفته وحدت حوزه و دانشگاه، حوزه علمیه خواهران ریحانه النبی(س) با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی اهرم همایشی به این مناسبت و تجلیل از پژوهشگران برتر این شهرستان برگزار کرد.
 


به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه ریحانه النبی(س)، حجت‌الاسلام عیسی راستگو امام‌جمعه اهرم در این آئین اظهار کرد: وحدت حوزه و دانشگاه، وحدت آرمان‌های اسلامی است وحدت سیاسی و ایدئولوژیک هست، اینکه ما از این نظر با یک نگرش واحدی حرکت کنیم.

وی بیان داشت: شهید دکتر مفتح روحانی عالی مقامی که ۲۷ آذرماه در حیاط دانشگاه توسط منافقین کوردل به شهادت رسید و به خاطر تلاش‌های خستگی‌ناپذیر که این مرد بزرگ در جهت وحدت حوزه و دانشگاه و آن روز شهادت این شهید عزیز را روز وحدت حوزه و دانشگاه نام گذاشتند.

امام‌جمعه اهرم تصریح کرد: وحدت حوزه و دانشگاه به این معنی نیست که طلبه‌ها درس دانشگاه بخوانند و یا دانشجویان درس حوزه بخوانند، اگرچه اشکالی ندارد و خیلی از طلاب ما هم تحصیل‌کرده دانشگاه هستند و هم تحصیل‌کرده حوزه هستند، مهم این است که حوزه و دانشگاه در یک جهت حرکت کنند.

حجت‌الاسلام‌ رضا جمالی مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر اظهار کرد: آزاداندیشی تفکرات دانشجو و طلبه مبنای هردوی آن‌ها ولایت مداری بیانات مقام معظم رهبری است و یک قاعده اصلی برای همه ما است.

وی با اشاره به مبانی علمی و دینی در شهرستان تنگستان تصریح کرد: یکی از پیشرفت‌های ارزشمند تنگستان مسئله عالم پروری و دلاور خیزی این ملت است شما می‌دانید هر مجموعه‌ای ارزش و بزرگی آن به منابع انسانی است و این قبل از منابع مالی و امکانات آن است.