کد مطلب: 53318 تعداد بازدید: ۴۶۱

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه دانشگاه خلیج فارس؛

آزاد اندیشی تفکرات طلبه و دانشجو مبنای اصلی آنها ولایت مداری است

پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۶:۴۳
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه دانشگاه خلیج فارس اظهار کرد: آزاد اندیشی تفکرات دانشجو و طلبه مبنای هر دو ی آنها ولایت مداری است و مبنیات مقام معظم رهبری است و یک قاعده اصلی برای همه ما می باشد .

به گزارش "روابط عمومی مدرسه علمیه ریحانه النبی(س)"، حجت‌الاسلام‌ رضا جمالی  در همایش وحدت حوزه و دانشگاه‌ در  دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهرم گفت: یکی از پیشرفت های ارزشمند تنگستان مسئله عالم پروری و دلاور خیزی این ملت است شما می دانید هر مجموعه ای ارزش و بزرگی آن به منابع انسانی است و این قبل از منابع مالی و امکانات آن است.

 وی بیان داشت: یک شخصیت می تواند محوریت پبدا کند برای ارتقائات مختلف علمی و پژوهشی و سیاسی و اجتماعی است و یکی از بزرگانی که شاید سال های قبل زیاد این شخصیت بزرگ مرد ناشناخته بود  ولی هم اکنون این شخصیت شناسانده شده و هم در مجموعه ی استان و هم در فضای ملی و کشور شناخته شده است ، آیت الله علم الهدی اهرمی است و ذکر علمی این عالم همیشه در محافل علمی ما می درخشد .

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه دانشگاه خلیج فارس در  ادامه افزود: امروز این تنگستان، تنگستان عالم پرورر است مبنای پیشرفت استان بوشهر با تنگستان و علمای مانند علم الهدی اهرمی شناسانده شدو این یک عظمتی است برای مجموعه ی استان و همچنین شهرستان تنگستان همچنین بزرگانی مانند معتقد اهرمی غلامعلی تنگستانی  می باشد.

حجت السلام جمالی در ادامه  با تاکید بر تبیین عظمت علما و مفاخر  به وسیله طلاب و دانشجویان گفت: جسم و روح که مبنای دانشگاه و حوزه است در پیروزی انقلاب اسلامی نیز  دانشگاهیان هم ورود پیدا کردند و یکی از اصیل ترین پیروزی انقلاب اسلامی  و علل اصلی آن همین ورود وحدت حوزه و دانشگاهاست.

حجت السلام جمالی خاطر نشان کرد: بزرگانی مانند شهید مفتح با ورود خود در دانشگاه ها  مشخص کردند که  علم با دین به همراه هم می توانند انسان کاملی را به جامعه تقدیم کنند.

وی گفت: امروز می بینیم  انقلاب شکوهمند اسلامی در این پیچ تاریخی بزرگ توانسته است حرف خود را برای جهان بزندو مقام معظم رهبری خیلی زیبا فرمودند که باید این دو شعبه باشند یعنی علم و دین از یک موسسه ، و آن موسسه انسان سازی است که امروز این کار انجام شده است.