کد مطلب: 50820 تعداد بازدید: ۵۰۲

مدیر حوزه های علمیه استان بوشهر؛

امروز انقلاب ما ریشه در کربلا دارد

سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۴:۴۹
مدیر حوزه های علمیه خواهران استان بوشهر با اشاره به اهداف امام حسین علیه السلام در احیای جامعه بیان داشت: امروز انقلاب ما ریشه در کربلا دارد و ماداران شهدا با تاثیر از کربلا با اشتیاق فرزند خود را به مبارزه با دشمنان اسلام می فرستند این یعنی امام حسین علیه السلام به هدف خود که زنده کردن جامعه است رسیده .

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه ریحانه النبی(س)اهرم، حجت السلام یوسف جمالی در دیدار با طلاب در ایام دهه ما سفر بیان داشت: امروز انقلاب ما ریشه در کربلا دارد و ماداران شهدا با تاثیر از کربلا با اشتیاق فرزند خود را به مبارزه با دشمنان اسلام می فرستند این یعنی امام حسین علیه السلام به هدف خود که زنده کردن جامعه است رسیده .
حجت السلام جمالی اظهار داشت: وجود مبارک ابا عبدالله الحسین علیه السلام در حیات خودشان در کربلا اهدافی را دنبال می کردند و یکی از اهداف امام حسین علیه السلام زنده کردن و احیای جامعه بی تفاوت و جامعه بی اثر نسبت به  مفاهیم و ارزشی دین بود .
 وی در ادامه افزود: بعد از پیامبر اسلام جامعه آن زمان  قدرت و توان خودش را متاسفانه  از دست داد و به بیان دیگر روحیه مطالبه گری خودش را از دست دادجامعه که دیگر براش تفاوتی نمی کرد که امیرالمومنین علیه السلام  حاکم جامعه باشد یا دیگری حاکم باشد لذا چون مردم بی تفاوت شدند جامعه به سمتی سوق پیدا کرد که کم کم ارزش ها در جامعه کم رنگ شد .
مدیر حوزه علمیه خواهران استان با اشاره به اینکه این خطر یک خطر جدی برای هر جامعه ای است تصریح کرد: این خطر به ویژه در جامعه ای که درآن انقلابی ایجاد شده باشد یعنی وقتی ارادت و شور انقلاب ها فرو کش بکند کم کم مردم به سمت انزوا و حاشیه کشیده می شوند.
حجت السلام جمالی با اشاره به بی تفاوتی مردم به جامعه  اظهار داشت: اگر جامعه به این سو کشیده شود کار خیلی خطر ناک می شود اگر یک جامعه مرده و بیمار به همین سمت پیش برود اثری از اسلام باقی نمی ماند .
وی افزود: امام حسین علیه السلام با شهادت خود یک تفکر و ایده جدیدی را تداعی کردند یعنی آنچه که مردم فراموش کرده بودند به یاد آنها آورد گاهی وقتها انسان باید جان دهد اما با اینکه در ظاهر می داند شکست می خورد و می داند که کشته خواهد شد اما باید جنگید در فهم مردم آن زمان جنگ امام حسین علیه السلام یک جنگ بی اثر بود اما امام حسین علیه السلام به مردم یاد دادند که گاهی وقتها انسان برای دین باید جان دهد.
حجت السلام جمالی با اشاره به اینکه امام حسین علیه السلام به این وسیله جامعه را زنده و پویا کرد بیان داشت:  بلافاصله بعد کربلا قیام های دیگری صورت گرفت و گوشه و کنار مردم به جنب و جوش افتادند و ما باید پیام راستین کربلا و امام حسین علیه السلام را به گوش مردم برسانیم.
مدیر حوزه های علمیه خواهران استان بوشهر با تاکید بر اینکه  زنده نگه داشتن جامعه امروز به عهده ما طلاب است گفت:  زنده نگه داشتن جامعه و پیام رسانی کربلا که حق است امروز وظیفه حوزه های علمیه هست حوزه های علمیه باید مردم را زنده نگه دارند و نگذارند مردم نسبت به ارزش ها بی تفاوت بشوند و البته دشمن هم این را خوب متوجه شده که حوزه علمیه اگر در کنا ر مردم باشند ارزش ها حفظ می شود و یکی از برنامه های اساسی دشمنان اسلام این است که بین مردم و روحانیت فاصله ایجاد کنند به این بهانه که روحانیت نمی داند نیاز امروز جامعه و مشکل جوان و نیاز او را نمی داند .