کد مطلب: 50817 تعداد بازدید: ۴۹۳

مدیر حوزه های علمیه خواهران استان بوشهر؛

توجه به کتاب و کتا ب خوانی و نوشتن کتاب یکی از ضروریات حوزه های علمیه است

سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۲:۲۳
مدیر حوزه های علمیه خواهران استان بوشهر گفت: توجه به کتاب و کتا ب خوانی و نوشتن کتاب یکی از ضروریات حوزه های علمیه است و ما هم در مدیریت حوزه علمیه خواهران برنامه ویژه ای را برای سازماندهی و توجه به مولفین خواهر و خواهر حوزه علمیه خواهران داشتیم و داریم.

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه ریحانه النبی(س)اهرم، به مناسبت هفته کتاب در بازدید از نمایشگاه کتاب حجت السلام یوسف جمالی گفت: توجه به کتاب و کتا ب خوانی و نوشتن کتاب یکی از ضروریات حوزه های علمیه است و ما هم در مدیریت حوزه علمیه خواهران برنامه ویژه ای را برای سازماندهی و توجه به مولفین خواهر و خواهر حوزه علمیه خواهران داشتیم و داریم.

حجت السلام جمالی با اشاره به اهمیت کتاب خوانی  تصریح کرد: به ویژه در جشنواره ویژه علامه بلادی که پیش رو هست اعلام کردیم که هر خواهری که که کتابی نوشته در هر زمینه ای مورد حمایت قرار می گیرد لذا هم کتاب خوانی و هم نوشتن و نگارش و تالیف کتاب از اولویت های حوزه علمیه خواهران ان اشالله در این سال های پیش و خواهد بود.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم  رهبری که  دنیا دارد به سرعت پیش می رودخاطر نشان کرد:  ما اگر نخواهیم در حوزه های علمیه کاری انجام دهیم واگر ما عقب بمانیم نمی توانیم به رسالت خود عمل کنیم .

مدیر حوزه های علمیه خواهران در ادامه افزود: امروز تمام رسالت ها به عهده حوزه علمیه است حوزه علمیه امروز باید بتواند طلبه های را تربیت کند که مجهز به علم و اخلاق و روش ها به روز برای تبلیغ دین اسلام باشند.

طلبه ها امروز باید بتوانند در امر تحصیلشان دقیق و کوشا باشند  از نظر علمی مجهز بشوند تا بنوانند اندوخته های خودشان را در علم و در اخلاق در قالب روش های  به روز به مردم ارائه بدهند .

با تاکید به طلاب تصریح کردند به غیر از حوزه های علمیه برای بحث تبلیغ دین به جای دیگر امید نداشته باشیم کسی کار طلاب را انجام نمی دهد فقط حوزه های علمیه هست که امروز می تواند در این جامعه روحی بدمد و جان تازه به این جامعه بدهد.