کد مطلب: 48946 تعداد بازدید: ۴۰۸

کارشناس مذهبی:

کربلا و امام حسین جوانان را جذب هیئت های مذهبی کرده است

سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۱:۳۸
کارشناس مذهبی با اشاره به مبانی اعتقادی حادثه عاشورا گفت: کربلا و امام حسین علیه السلام جوانان ما را جذب هیئت های مذهبی ما کرده است و این ارزش برای هیچ کدام از اهل بیت علیهم السلام اتفاق نیفتاده است اما مکتب امام حسین جوانان را مجذوب خود کرده است.

به گزارش "روابط عمومی مدرسه علمیه ریحانه النبی (س) اهرم"، به همت حوزه علمیه ریحانه النبی(س) اهرم به مدت یک هفته به یاد و گرامیداشت عزای اهل بیت نبوت مراسم عزاداری شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران با وفای ایشان در حوزه علمیه خواهران و یارانش در نماز خانه حوزه علمیه ریحانه النبی(س) اهرم برگزار می شود.

حجت الاسلام عیسی راستگو کارشناس مذهبی با اشاره به مبانی اعتقادی حادثه عاشورا گفت: کربلا و امام حسین علیه السلام جوانان ما را جذب هیئت های مذهبی ما کرده است و این ارزش برای هیچ کدام از اهل بیت علیهم السلام اتفاق نیفتاده است اما مکتب امام حسین جوانان را مجذوب خود کرده است.

مراسم عزاداری شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران با وفای ایشان در حوزه علمیه خواهران، حجت الاسلام عیسی راستگو خاطر نشان کرد: کربلا وامام حسین علیه السلام جوانان را جذب هیئت های مذهبی کرده است که برای هیچ کدام از اهل بیت علیهم السلام اتفاق نیفتاده است اما در مکتب امام حسین علیه السلام جوانان ما را مجذوب خود کرده است.

حجت الاسلام راستگو خاطر نشان کرد: خوردن خاک در احکام اسلام حرام است اما  تربت کربلای  اباعبدالله الحسین به قصد شفا گرفتن حلال است یعنی خدا این موهبت را فقط و فقط به امام حسین علیه السلام داده است.

وی با اشاره به اهمیت و تقدس تربت کربلا ادامه داد: در روایات اسلام به تقدس خاک کربلا اشاره شده است و حتی ملائکه عذاب د عالم آخرت نیز به حرمت تربت امام حسین علیه السلام اگر بر قبر مومنی پاشیده شود به آن کسی که از دنیا رفته است رحم می کنند.

موسس مدرسه علمیه ریحانه النبی(س) اهرم تاثیرات قیام امام حسین علیه السلام را حتی در این عصر حاضر بیان داشت و اظهار داشت: از تاثیرات قیام امام حسین سرنگونی حکومت ظالم بنی امیه بود و با قیام امام حسین بعد از حادثه عاشورا جوششی در بین مردم آن زمان در ایجاد  قیام های دیگر برعلیه حکومت ظالمانه آن وقت به راه انداخته شد و این یکی از تاثیرات قیام امام حسین بود.

حجت الاسلام عیسی راستگو با جایگاه اهل بیت در بین جامعه شیعه‌ بیان داشت: از جمله تاثیرات دیگر قیام امام حسین علیه السلام ایجاد محبوبیت اهل بیت (ع) در بین مردم است و اولا  رسول خدا هم در آن زمان محبوبیت پیدا کردند و هم در این دوران آثار این محبوبیت در جهان اسلام بارز می باشد.

وی تصریح کرد: کربلای امام حسین نعمت بزرگی است و همین مجالس عزاداری ها و اشک های که ریخته می شود مایه آرامش است و انسان با روحی شاد از مجلس امام حسین خارج می شود.

دانلود فایل