کد مطلب: 48561 تعداد بازدید: ۳۷۵

استاد حوزه علمیه ؛

مبنای حرکت امام حسین احیای دل های مردم جامعه بود

پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۱:۳۲
استاد حوزه علمیه گفت: مبنای حرکت امام حسین احیای دل های مردم جامعه بود و امام از موقع حرکت خود با بشارت و سخن حق تلاش می کرد مردم را به حیات طیبه رهنمود سازد.

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه ریحانه النبی(س)اهرم حجت السلام محسن بحرانی در جمع طلاب با اشاره به انواع حیات در جهان خاطر نشان کرد: مبنای حرکت امام حسین احیای دل های مردم جامعه بود و امام از موقع حرکت خود با بشارت و سخن حق تلاش می کرد مردم را به حیات طیبه رهنمود سازد.
بحرانی با اشاره به  حیات طیبه از جمله حیات سه گانه است که خداوند متعال به اشاره دارد افزود: حیات طیبه است که خداوند می فرمایند اگر زن وچه مرد عمل صالح انجام بدهند ما بهش حیات طیبه می دهیم .
.وی ادامه داد: اگر دل انسان بمیرد دیگر جای برایسخن حق وجود ندارد و امام حسین علیه‌السلام مبنای حرکتش از مدینه را ایجاد حیات طیبه برای انسان ها بود زیرا در مدینه فاظله ای که پیامبر برای آن خیلی زحمت کشیده بود دل های آنها به سوی ظلمت رفته بود .
حجت السلام بحرانی در خطاب به طلاب اظهار داشت:  اگر ما طلاب دارای تقوا نباشیم و حیات طیبه الهی که از آن درقران نیز اشاره شده است دارا نباشیم دیگر سخن  ما اثر گذار نمی باشد وتقوا الهی پیشه کنید تا دارای حیات طیبه شویم.

دانلود فایل