کد مطلب: 48227 تعداد بازدید: ۴۵۱

امام جمعه اهرم؛

واقعه عاشورا از وقایع مهم این عالم است

پنجشنبه ۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۹:۴۹
امام جمعه اهرم گفت: واقعه عاشورا از وقایع مهم این عالم است و عمق مصیبت آنچنان سنگین است که هیچ مصیبتی در جهان و عالم رخ نداده که صدای گریه ملائکه بلند شود.

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه ریحانه النبی(س)اهرم  حجت السلام عیسی راستگو در مراسم عزاداری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش  در جمع طلاب گفت: واقعه عاشورا از وقایع مهم این عالم است و عمق مصیبت آنچنان سنگین است که هیچ مصیبتی در جهان و عالم رخ نداده که صدای گریه ملائکه بلند شود.
حجت السلام راستگوبا اشاره به سخن امام سجاد(ع)بیان داشت: امام فرمودند من فرزند آقایی هستم که ملائکه آسمان در سوگ آن گریه کردند و بعدازاینکه پیکرمطهر امام حسین علیه السلام در کربلا افتاد ملائکه آسمان هم نوحه سرایی سر دادند.
موسس مدرسه علمیه ریحانه النبی(س)اهرم افزود: عمق مصیبت آنقدر زیاد بود که در روز عاشورا هرسنگی برمی داشتند زیران خون بلند می شود وبرهمه مالازم وواجب است که در مراسم امام حسین را سنگین برگزار نمایم.
وی با اشاره به سخنان بزرگان در خصوص بزرگداشت حادثه کربلا خاطر نشان کرد: ما هر چه داریم از امام حسین علیه السلام است و اشک ریختن در مجلس روضه امام حسین از نماز شب نیز والاتر است.
امام جمعه اهرم تصریح کرد: درهر کجا ذکر ونام وروضه حسین باشد ملائکه بیشتر حضور دارند وامام حسین کشته شد تاامربه معروف و نهی از منکر ونماز زنده شود.