کد مطلب: 47682 تعداد بازدید: ۴۱۳

امام جمعه اهرم؛

ترویج سبک زندگی اسلامی مهمترین وظایف طلاب است

پنجشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۵۸:۰۶
امام جمعه اهرم در بیان اهدف حوزه های علمیه خواهران خاطر نشان کرد: ترویج سبک زندگی اسلامی مهمترین وظایف است و پژوهش در نظام آموزشی طلاب رکن اساسی این امر مهم را فراهم می نماید.

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه ریحانه النبی(س) اهرم، در مراسم افتتاح سال تحصیلی 96-97حوزه علمیه اهرم؛حجت السلام عیسی راستگو گفت:  ترویج سبک زندگی اسلامی مهمترین وظایف طلاب است و پژوهش در نظام آموزشی طلاب رکن اساسی این امر مهم را فراهم می نماید و باعث ایجاد تحول و پیشرفت حوزه های علمیه خواهد شد.

حجت السلام راستگو اظهار داشت: هدایت و تبلیغ در زمینه های مختلف از وظایف عمده طلاب می باشد و طلاب باید با کسب مهارت های لازم در دنیای امروز خود را برای فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در زمینه فکری و دینی در جامعه آماده کنند تا بتوانند اندیشه های مقدس اسلام را تبلیغ نمایند.

موسس حوزه علمیه ریحانه النبی اهرم با تشویق طلاب به علم آموزی تاکید کرد: طلاب با تلاش در فراگیری علوم اسلامی در مکتب اهل بیت علیهم السلام در واقع معارف سعادت و کمال انسان را حاصل می نمایند و تمام طلاب باید بنیه علمی و معنوی خود را در رسیدن به امر مهم تقویت نمایند.

وی افزود: اگر ارزش ها و مسئولیت های طلبگی با پایبندی به زی طلبگی همراه با روحیه انقلابی باشد آنان می توانند در همه بعد زمانی تاثیر گزار باشند و در اجرای رسالت خود موفق خواهند شد.

امام جمعه اهرم درپایان تصریح کرد:  امسال دومین سال تحصیلی است که طلاب در ساختمان جدید مدرسه علمیه ریحانه النبی  درس خواهند خواند و اولین سالی است که  5 پایه فارغ التحصیلی این حوزه کامل می باشد و ما تمام تلاش خود را کرده ایم تا بتوانیم فضای بسیار مناسبی برای تحصیل طلاب در شهر ایجاد نمایم.

لازم به ذکر است در این مراسم از اساتید و طلاب فعال فرهنگی حوزه علمیه ریحانه النبی شهر اهرم تقدیر شد.

دانلود فایل