کد مطلب: 47141 تعداد بازدید: ۴۹۴

مدیر مدرسه علمیه ریحانه النبی اهرم در جشن عید غدیر؛

غدیر تداوم خط نبوت است

یکشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۴۵:۳۰
مدیر مدرسه علمیه ریحانه النبی اهرم گفت: غدیر تداوم خط نبوت است وغدیر عصاره و نتیجه خلقت و چکیده تمام ادیان الهی و خلاصه مکتب وحی است و صرفا واقعه‏ای تاریخی نیست.

به  گزارش روابط عمومي مدرسه علمیه ریحانه النبی(س)اهرم، ‌ جشن عید غدیر با همت مدرسه علمیه ریحانه النبی اهرم در حسینیه مسجد امام صادق علیه السلام برگزار شد.

در این مراسم مدیر مدرسه علمیه ریحانه النبی(س) سلیمه بابایی نیا خاطر نشان کرد: غدیر تداوم خط نبوت است  وغدیر عصاره و نتیجه خلقت و چکیده تمام ادیان الهی و خلاصه مکتب وحی است و صرفا واقعه‏ای تاریخی نیست.

بابایی نیا ادامه داد: يكي از مهم ترين مسائل تاريخي كه هويت ما را مي سازد قضيه غدير است ۲۳ سال پيامبر تلاش كرد تا اسلام تثبيت شد زماني كه از دنيا رفت پيامبر براي پس از خود جانشینی را معین نمود.

بابایی نیا افزود: غدير شايسته سالاري است براي درك شايسته سالاري بايد این روز را به بهترین نحو قدر دانست  زیرا امام علی كسياست كه قرآن فضايلش را بيان كرده است.

وی ادامه داد: هرکسی عید غدیر را در قلب خودش در خانواده، در محله و شهر خودش گرامی بدارد، غربتی را از اسلام برطرف کرده است‌.

سلیمه بابایی با تاکید به اینکه این نام مقدس، عنوان عقیده ما و اساس دین است گفت: غدیر ثمره نبوت و میوه رسالت است غدیر تعیین کننده خط‏مشی مسلمانان تا آخرین روز دنیاست غدیر ماجرایی سرنوشت‏ساز است که «خطبه غدیر» شاخص‏ترین و زنده‏ترین سند آن است.