کد مطلب: 46879 تعداد بازدید: ۵۶۵

به همت مدیر مدرسه ریحانه النبی اهرمِ

به مناسبت عید قربان هشت راس گوسفند قربانی شد

جمعه ۱۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۱:۰۱
به مناسبت روز عید قربان که شروع داستان عشق و ایمان است در این روزبا همت مدیر مدرسه علمیه ریحانه النبی اهرم با کمک های مردمی هشت راس گوسفند قربانی شد که همه مردم روستای جائینک بخش دلوار بر سر سفره اخلاص از ولیمه آن قربانی ها بهره مند می شوند.

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه ریحانه النبی(س)اهرم، طی گفتگویی با سلیمه بابایی نیا بانی این امر خیر بیان داشت:  6سال است که برای سلامتی امام زمان علیه السلام و عید بندگی و ایثار به صورت خود جوش با کمک های مردمی قربانی های در این روز انجام می شود واین حرکت و فعالیت فرهنگی مذهبی بارویکرد دینی ،اشتیاق مردم خاصه جوانان روستا را به خدمت و آمادگی جهت سربازی امام عصر عج ،مضاعف نموده است.

بابایی نیا افزود: روز عید قربان شروع داستان عشق و ایمان است که در این روز با کمک های مردمی هشت راس گوسفند قربانی می شود و همه مردم روستای جائینک بر سر سفره اخلاص از ولیمه آن قربانی ها بهره می برند.

وی خاطر نشان کرد:ابراهیم خلیل این طور نبود که کمتر از ما اسماعیلش را دوست داشته باشداو انسان‌تر از ما بود و قهراً عواطف انسانی او هم بیشتر بود اما در عین حال، در مقابل خداوند و در راه خدا هیچ کس را به حساب نمی‌آورد.

مدیر حوزه علمیه ریحانه النبی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص حکمت عید قربان گفت: در عید قربان خیلی از راه ها برای انسان باز می شود و با این ایثار و آزمایش الهی راهی برای رسیدن ما به کمال انسانیت است.

سلیمه بابایی نیا ادامه داد: قربانی کردن خیرش در مرحله ی اول به خود قربانی کننده می رسد و اگر طبق دستوری که وارد شده عمل کنیم بقیه ی مردم از جمله مستمندان و فقیران هم از آن بهره مند می شوند و نفع فردی و اجتماعی دارد.

دلنلود فایل