کد مطلب: 46877 تعداد بازدید: ۵۳۹

همزمان به برگزاری دعای عرفه؛

گفتگو با طلاب مدرسه علمیه ریحانه النبی اهرم/ روز عرفه چه روزی است

پنجشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۳:۲۷
همزمان با برگزاری دعای شهد شرین بندگی عرفه در مصلی نماز جمعه شهر اهرم گفتگویی در خصوص روز عرفه چه روزی است برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه ریحانه النبی(س) اهرم، طی گفتگویی با رقیه کیامرزی گفت: عرفه مبنای اصلی معرفت وشناخت خداوند را نشان میدهد،وپایه گذار این مبنا واصل معرفت وخداشناسی حضرت سیدالشهدااست، که گرچه خود معصوم وبری از هرگونه خطاواشتباه است،حتی سهوا،اما خودراعبد ضعیف و خاطی خدامعرفی میکند،این یعنی انتهای معرفت، یعنی انتهای خداآگاهی،یعنی انتهای خداباوری و انتهای پذیرش ضعف بنده درمقابل خدااست.

وی افزود:  پس اگر معرفت و فهم فهمیدن عرفه و دعای سیدالشهدا رو داشته باشیم یقینا دعای عرفه بهترین تاثیر ونتیجه در رفتار وکردارماخواهد داشت،ماکه واقعا عبد ضعیف وخاطی خداوند متعال هستیم،ماکه واقعا نسبت به خدای خویش معرفت واقعی را کسب نکرده ایم، عرفه اگر با اعتقاد ومعرفت خوانده شود میتواند موثر و نتیجه ساز باشد درغیراینصورت جاری شدن ذکروالفاظی بیش نخواهدبود.

کیامرزی تصریح کرد: عرفه یعنی عشق بازی بامعبود، یعنی چاپلوسی بنده نزد معبود،عرفه  یعنی منت کشی بنده پیش معبود،عرفه یعنی اعتراف بنده به بزرگی وبخشندگی معبود، عرفه یعنی گردن نهادن به خدایی خداوند و قبول خداوندگاری خداوندبه معنای واقعی آن است.

خیری محمدی در این خصوص خاطر نشان کرد: روز عرفه ، روز معرفت و از بین بردن غبار گناهان از قلب و خدایی شدن است و حضور طلاب در این مراسم خود کلاس درس اخلاق خدایی است که مضامین این دعا هر فرازش راهی روشن را بر انسان نمایان می کند.

و همچنین حسنیه محمد زاده با اشاره به اینکه  روز عرفه، گشایش رحمت خداوند و روز دعا و استجابت دعا است بیان داشت: وز عرفه در بین ایام سال به روز دعا و نیایش به درگاه پروردگار معروف است تا به آنجا که در انتخاب میان روزه این روز با همه سفارشی که به آن شده لذا باید همه تلاشها در جهت اقامه دعا در این روز باشد.

طاهره جباری در این خصوص خاطر نشان کرد: روز عرفه دل انسان از خاک بریده می شود و متوسل به درگاه حق است و قلب انسان به الطاف الهی در این روز روشن می شود.

جباری افزود: در این روز خداوند در های بخشش خود را بر روی بندگان می گشاید و ستایش حقیقی را در دل بنده اش قرار می دهد.

دانلود فایل