کد مطلب: 46250 تعداد بازدید: ۳۷۹

به مناسبت روز خبرنگار؛

گفتگو با طلاب مدرسه علمیه ریحانه النبی اهرم

دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۷:۵۱
به مناسبت روز خبرنگار روایط عمومی مدرسه علمیه ریحانه النبی(س) با طلاب در خصوص اهمیت حرفه ی خبرنگاری گفتگو کرد.

به گزارش روایط عمومی مدرسه علمیه ریحانه النبی(س)اهرم در گفتگو با طلبه فاطمه محمدی بیان داشت: خبرنگار حرفه ای است که جهان را به تصویر می کشد و ما طلاب باید در زمینه بیان دین مانند خبرنگاران عمل نمایم.

وی ادامه داد: اهمیت حرفه خبرنگاری همراه با تبلیغ دین فضا را برای همه اقشار برای جذب شدن به آن مهیا می کند زیرا دغدغه داشتن بیان دین در رسانه ها مسیر هدایت را برای اکثر مردم روشن می کند.

همچین سکینه رشیدی در این خصوص افزود:رسالت انبیابر عهده ی ماست اجرا کردن این رسالت ابزار های دارد و یکی از ابزار های مهم آن خبرنگاری است می توان بدین وسیله دین را خیلی زیبا وارد زندگی مردم نمود.

رشیدی گفت: یک خبرنگار می تواند با ارتباطی که با مردم برقرار می کند زبان حال آنان باشد برای بیان خواسته های آنان و متقابلا نیز امکان دارد که خبرنگار بیانگر واقعیت های اساسی و مهم دین و سیاست باشد.

در گفتگو با طلبه اهرمی لیلا افراسن در این باره اظهار داشت: 17 مرداد به ياد «محمود صارمي» خبرنگار خبرگزاري جمهوري اسلامي كه در سال 1377 به همراه هشت نفر از اعضاي كنسولگري ايران در مزار شريف افغانستان توسط نيروهاي افراطي طالبان به شهادت رسيد، به عنوان روز خبرنگار نامگذاري شد و بر ماست که راه این مجاهدان در عرصه گرامی بداریم و ادامه دهنده اهداف آنان باشیم.

خبرنگار مسئوليت‌ بزرگي برعهده دارد، قلم او می تواند راه ها را بپمایدو صادقانه بنویسد چون قلم او می تواند اصلات های واقعی را به همگان بشناساند، خبرنگار بايد رسالت كاري خود را انجام داده و بتواند تعهد خود را نسبت به جامعه و اتفاقات اطرافش آن گونه كه شايسته است انجام دهد.

دانلود فایل