کد مطلب: 45892 تعداد بازدید: ۷۵۳

به همت خواهران مدرسه علمیه ریحانه النبی؛

جشن میلاد حضرت معصومه و امام رضا در اهرم برگزار شد

پنجشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۷:۳۱
به مناسبت دهه کرامت جشن میلاد حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع) توسط حوزه علمیه ریحانه النبی در حسینیه مسجد امیرالمومنین شهر اهرم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه ریحانه النبی اهرم در این مراسم  باشکوه مدیر مدرسه خواهران اهرم سلیمه بابایی نیا به جایگاه ونقش دختردرخانواده های اسلامی و جامعه پرداخت و گفت: روزملی دختران بهانه خوبی میتواند باشد برای تقویت آموزه های دینی در جامعه والگو قراردادن حضرت معصومه (س)برای دختران ایرانی علی رغم سن کمی که داشته باشند

بابایی نیا  به شرایط و ارزش دختران درزمان جاهلیت اشاره کرد و افزود:  درآن زمان دخترچنان مورد ظلم واقع می شدند که وقتی خبربه دنیا آمدن دختری رابه پدرش می دادند چهره اش ازشدت ناراحتی مکدر می شد امابا ظهوراسلام جنس مؤنث عزت پیدا کرد.

وی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم با تاکید به نقش وشخصیت دختران بیان داشت: درجامعه کنونی بعضی از خانواده های نوه های دختری را ذریه خودشان به حساب نمی آورند که به این می گویند جاهلیت مدرن و این منزلت زن طبق اسلام نمی باشد.

 مدیر مدرسه علمیه ریحانه النبی همچنین به خلع های عاطفی نسبت به دختران دربعضی از خانواده ها اشاره و تصریح کرد: که این بی محبتی می تواند اثرات سوئی در رفتاردختران داشته باشد اگر دختران امروزازلحاظ عاطفی تأمین نشود نمی تواند مادرخوبی برای آینده باشد.

بابایی نیا بیان داشت: سند قوی دراین باره وجود نازنین پیامبر(ص)است که ایشان را بخاطر الطاف فراوانی که به دختران داشتند پدردختران نام نهادند لذامی بینیم که از وجود نازنین پیامبرودختر ایشان حضرت زهرا(س)ائمه اطهار هستند که از ذریه آن بزرگوار به شمارمی روند که دراین باره احادیث فراوانی در مورد محبت به دختران وصاحب فرزند دختر شدن وجود دارد.

وی در پایان به تربیت دینی دختران پرداخت و تاکید کرد: باید الگوی دختران  را حضرت معصومه(س)قرارداد تا ازمادران خوب آینده باشند و به دنبال آن خانواده و جامعه ای سالم اسلامی داشته باشیم.

دانلود فایل