کد مطلب: 45872 تعداد بازدید: ۴۰۴

مدیر مدرسه علمیه ریحانه النبی:

حضرت معصومه و امام رضا کانون های گسترش تشیع در عرصه های بین المللی است

پنجشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۴۷:۲۵
مدیر مدرسه علمیه ریحانه النبی تصریح کرد: این دو مضجع نورانی کانون هایی برای گسترش تشیع و فرهنگ و تمدن بزرگ اسلامی در عرصه های عظیم بین المللی به شمار می روند با بهره گیری از کتب و آموزه های اسلامی امام رضا علیه السلام و حضرت معصومه(س) و همچنین آثار شاگردان آن حضرات معصوم، فرهنگ و تمدن اسلامی شکوفا خواهد شد.

طی گفتگویی به مناسبت دهه کرامت با مدیر مدرسه علمیه خواهران اهرم به گزارش روابط عمومی این مدرسه سلیمه بابایی نیا گفت: آرامگاه امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) علاوه بر اینکه مکانی برای زیارت مردم ایران و دیگر کشور های اسلامی است، دانشگاهی برای عاشقان تلقی می شود که نکات عمیق و آموزنده ای را در رگهای جامعه ترزیق می کند.

وی در ادمه افزود: این دو مضجع نورانی کانون هایی برای گسترش تشیع و فرهنگ و تمدن بزرگ اسلامی در عرصه های عظیم بین المللی به شمار می رود با بهره گیری از کتب و آموزه های اسلامی امام رضا علیه السلام و حضرت معصومه(س) و همچنین آثار شاگردان آن حضرات معصوم، فرهنگ و تمدن اسلامی شکوفا خواهد شد.

بابایی نیا با اشاره به راهکارهای ثبات فرهنگی و معنوی جامعه ایرانی بیان داشت: یکی از راهکارها تربیت شاگردان و شخصیت های علمی و دینی است و همچنین استفاده از هر فرصتی برای نشر سنت های الهی و سیره رسول خدا(ص) و تالیف و نگارش آثار علمی دانشمندان مسلمان و دیگر ادیان و فرق و مذاهب می باشد.

مدیرمدرسه ریحانه النبی اهرم با بیان اینکه مهم ترین اقدامات تثبیت فرهنگی و تمدن اسلامی در ایران تشکیل حوزه های علمیه است گفت: حوزه های بصیرتی در منازل و مساجد و تربیت شاگردان در ترویج اندیشه های ناب اسلامی نیز بسیار اثر گذار می باشد و با تبعیت و تاسی از مناظره های امام هشتم با دانشمندان و علمای ادیان مختلف، تشکیل جلسات بحث و مناظره دانشمندان ایران اسلامی و دیگر ادیان در این راه مارا موفق خواهد کرد.

وی افزود: بحث و گفتگو و تشکیل کرسی های آزاد علمی و فرهنگی با حضور علمای موافق و مخالف فرهنگ اسلامی و همچنین بیان نظرات هر کدام از طرفین باعث رشد و بالندگی و ارتقاء و پویایی فرهنگ و تمدن اسلامی می باشد.

سلیمه بابایی نیا ضمن تشکر از مسئولان تلاش گرفرهنگی کشور در این زمینه، تصریح کرد: تلاش های فراوانی در زمینه فرهنگی صورت گرفته است اما از دریا و اقیانوس وجود این دو مضجع نورانی قطره ای بیش نتوانستیم بهره ببریم پس می توان در عمق این اقیانوس غواصی نمود و مروارید های گرانبهای تمدن اسلامی را بر عالم اسلام و دنیا از جانب ایرانیان و شیعیان و علما و دانشمندان ایرانی صادر نمود.

دانلود فایل