کد مطلب: 22314 تعداد بازدید: ۶۳۳

همایش وحدت حوزه ودانشگاه برگزار شد

همایش وحدت حوزه و دانشگاه برگزار شد

یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۰:۳۸
بحث وحدت حوزه و دانشگاه در جای جای تاریخ کهن ایران اسلامی هویداست

به مناسبت شهادت دکتر مفتح همایش وحدت حوزه و دانشگاه در شهر اهرم به همت حوزه علمیه خواهران ریحانه النبی برگزار شد  در ابتدا با تلاوت آیاتی از قرآن مجید آغاز و پس از آن حجت الاسلام والمسلمین راستگو ، امام جمعه و  موسس حوزه علمیه ریحانه النبی ، به ایراد سخن پرداخت و اظهار داشت : اولین دانشگاهی که در کشور ما آغاز بکار نمود ، توسط امیر کبیر ، به عنوان یک چهره دینی و مذهبی که علاقمند به بسط و گسترش علوم متفاوت بود ، تاسیس گردید که این خود نشان از پیوند علم و دین بوده است

وی اظهار داشت : بحث وحدت حوزه و دانشگاه در جای جای تاریخ کهن ایران اسلامی هویداست ولیکن متاسفانه پس از رواج تفکر سکولاریسم در غرب ، آرام آرام این تفکر در برخی از دانشگاه های کشور ما نیز رسوخ کرد و سبب خدشه دار شدن این پیوند عمیق میان حوزه و دانشگاه گردید .

حجت الاسلام والمسلمین راستگو خاطرنشان کرد : شهید دکتر مفتح ، تلاش بسیار زیادی در راستای وحدت حوزه و دانشگاه نمود ولیکن هنوز نیز آرزوی ایشان و امام راحلمان در ارتباط با وحدت حوزه و دانشگاه عملیاتی نشده است .

 موسس حوزه علمیه ریحانه النبی شهر اهرم افزود : بحمدالله در حوزه علمیه خواهران شهر اهرم ، تعامل بسیار خوبی میان حوزه و دانشگاه برقرار است و اساتید دانشگاه نیز در حوزه مشغول به تدریس هستند .

امام جمعه بیان داشت : امروز مقام معظم رهبری به عنوان یک چهره حوزوی ، هماره فریاد جنبش نرم افزاری و جهاد علمی را سر داده اند و به جرات می توان ادعا نمود یکی از مدافعان واقعی مقوله علم در کشور ایشان می باشند .

در ادامه همایش نیز دشتی ، معاون فرمانداری شهرستان تنگستان ، ضمن تبریک هفته پژوهش ، اظهار نمود : امروزه ، کشور ما بیش از هر زمان دیگری نیاز به همراهی و همدلی میان حوزه و دانشگاه دارد . و در پایان همایش از طلاب و دانشجویان برتر با اهداء جوایز تقدیر بعمل آمد.