کد مطلب: 122135 تعداد بازدید: ۴۹۲

به مناسبت شب الرحمن( عروس قرآن)

شبي با شهداي مدافع حرم

شنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۴۵:۲۵
همزمان با فرارسیدن بیست و هفتم ماه مبارک رمضان شب الرحمن، مراسم شبی با شهدای مدافع حرم شهیدان سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهید محمد احمدی جوان( اولین شهید مدافع حرم استان بوشهر) از طرف مدرسه علمیه ریحانه النبی(س) اهرم، موسسه قرآنی رضوان و پایگاه مقاومت حضرت رقیه(س) جائینک در جوار قبر مطهر اولین شهید مدافع حرم استان بوشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه ریحانه النبی(س) اهرم حجت السلام و المسلیمن عیسی راستگو مدیر رسیدگی به امور مساجد استان بوشهر و موسس مدرسه علمیه ریحانه النبی(س) اهرم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: شهدا و خانواده های معظم شهدا مالکان واقعی انقلاب اسلامی هستند که برای به ثمر رسیدن انقلاب، جان خود را فدا نمودند.

راستگو عنوان کرد: خداوند متعال در دنیا به شهدا شرافت و عزت و در آخرت جایگاهی رفیع قرار داده است که مصداق آیه شریفه " و الاحیاء عند ربهم یرزقون"می باشند که در نزد پروردگار خویش روزی داده می شوند.

مدیر رسیدگی به امور مساجد و موسس مدرسه علمیه در ادامه افزود: برزخ در واقع دنیایی بین قیامت و دنیای ماست که در آنجا مومنین در بهشت برزخی زندگی می کنند و شهدا از رزق و نعمت های الهی متنعمند و همه شهدا به ویژه شهید محمد احمدی جوان متنعم به نعمت های پروردگار متعال در بهشت است.

عیسی راستگو گفت: شهدای ما و شهیدی مثل احمدی جوان یک شبه راه صد ساله را که علما و اولیای خدا  پیمودند، طی می کنند و به رستگاری و فوز عظیم می رسند همچنان که مولایمان امام علی علیه السلام در محراب مسجد کوفه در شب نوزدهم فرمودند " فزت و رب الکعبه" که به خدای کعبه رستگار شدم، شهدای ما و شهیدی مثل سردار حاج قاسم سلیمانی و احمدی جوان ها اینگونه به فلاح و رستگاری رسیدند.

قابل به ذکر است که این مراسم با حضور مسولین شهرستانی، خانواده های معظم شهدا به ویژه پدر و مادر شهید احمدی جوان و عموم بانوان برگزار گردید و سلیمه بابایی نیا مدیر مدرسه علمیه ریحانه النبی(س) اهرم پیش از سخنرانی عرض خیر مقدم به مدعوین را داشته و از گروه های جهادی روستای باشی و جائینک تقدیر و تشکر نموده و در پایان از پدر و مادر شهید احمدی جوان تجلیل نمودند.