کد مطلب: 116151 تعداد بازدید: ۲۰۷

وحدت حوزه و دانشگاه

بيانيه مدرسه علميه اهرم به مناسبت وحدت حوزه و دانشگاه

جمعه ۲۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۱:۰۴
به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه ریحانه النبی( س) اهرم به مناسبت فرارسیدن ۲۷ آذر سالروز شهادت دکتر مفتح و گرامیداشت روز وحدت حوزه و دانشگاه، سلیمه بابایی نیا مدیر مدرسه علمیه ریحانه النبی( س) شهر اهرم بیانیه ای بدین شرح منتشر کرد:

بسم الله الرحمن الرحیم

۲۷ آذر روز وحدت حوزه و دانشگاه سالروز شهادت استاد شهید آیت الله محمد مفتح به دست گروهک منحرف فرقان است و اهتمام ویژه حوزویان و دانشگاهیان به رسالت خطیر و وظیفه سنگین به عنوان امانتداران و پیشگامان در عرصه تعلیم و تربیت است که با احسن عمل در ادای این امانت و فریضه الهی و ساختن جامعه اسلامی نهایت جد و کوشش را به عمل آورند.

یکی از محورهای اساسی در اندیشه و خط مشی علمی حضرت امام خمینی( ره) تاکید ایشان بر وحدت همه اقشار به خصوص حوزه و دانشگاه بود. از این رو بر خلاف تصور دشمنان در مکتب نظری و عملی امام ( ره) وحدت، یک تاکتیک یا ابزار مصلحتی و مقطعی برای پیشبرد اهداف و مقاصد سیاسی و اجتماعی انقلاب اسلامی نیست، بلکه تداوم وحدت، به عنوان پایه های نهضت مبارزاتی ایشان به شمار می رفت.

وحدت یاد شده که امروز یک آرمان واقعیت یافته به شمار می رود، شامل وحدت در تئوری و وحدت در عمل است، فعالیت تعداد قابل توجهی از پژوهشکده ها، پژوهشگاه ها و دانشگاه های مرکب از دین شناسان عملی و دینی که نمونه عملی همنشینی حوزویان و دانشگاهیان هستند.

اینجانب، ضمن گرامیداشت سالروز شهادت آیت الله دکتر مفتح، سالروز وحدت حوزه و دانشگاه را به همه علما، اساتید، دانشجویان، طلاب و روحانیون به ویژه کادر، اساتید، طلاب و دانشجویان حوزه علمیه ریحانه النبی( س) اهرم و دانشگاه های آزاد، علمی کاربردی و پیام نور واحد اهرم تبریک عرض نموده و از همه عزیزان با درک متقابل از جایگاه رفیع علمی یکدیگر روز به روز با همگرایی بیشتر در مسیر پیشرفت و تعالی هر چه بیشتر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گام برداند.

من الله توفیق