کد مطلب: 114587 تعداد بازدید: ۱۶۳

به مناسبت هفته بسيج

بسيج يك مكتب فكري و عملي براي زندگي است

سه شنبه ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۲:۳۰
به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه‌ ریحانه النبی( س) اهرم ، شهربانو صادقی فرمانده بسیج طلاب مدرسه علمیه ریحانه النبی( س) اهرم به مناسبت دوم آذرماه روز قشر بسیج طلاب و هفته بسیج بیانیه ای صادر کرد.

صادقی ضمن تبریک و گرامیداشت هفته بسیج گفت:

تکیه گاه بسیج خداوند است و بسیج نه تنها به مادیات و تجهیزات خود که تنها به خدای خود می بالد. برخی در جواب بسیج چیست و بسیجی کیست؟  بسیج را محلی برای آموزش افراد مسلح برای دفاع از امنیت کشور می دانند و گروهی بسیج را سازمان تقسیم و توزیع کالا های کمیاب بین مردم معرفی می کنند، برخی دیگر بسیج را کانون سرکوب و خشونت می دانند. اشتباه اساسی در تعریف بسیج این است که بسیج را تشکل یا سازمان می بینند در حالی که بسیج یک مکتب فکری و چارچوب عملی برای زندگی و دنیای کارزار امروز است.

 

فرمانده بسیج طلاب مدرسه علمیه در ادامه افزود: بسیج قلعه محکمی است به گستره ی تمام کشور که همه شهروندان با هر منصب و شغل و سن و سال در آن نقشی به عهده دارند و این همان قدرت و نیرویی است که خواب را از چشمان آمریکا و هم پیمان های خونخوارش ربوده است و بسیج و بسیجی تابع بی چون و چرای  ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت الله خامنه ای(مد ظله العالی) است.

 

ایشان افتخار بسیجی را اینگونه بیان کرد: مکتبشان اسلام و راه میانبری به نام شهادت، آنان را به «عند ربهم یرزقون» می رساند. بسیجی ها آنان که در وادی عشق چون شمع می سوزند، آنانند که بر آسمان نیلگون پر می گشایند هم آنان که قامتی به بلندای عرش اعلی گرفتند.