کد مطلب: 113058 تعداد بازدید: ۲۰۳

مدير مدرسه علميه ريحانه النبي(س) اهرم

از حواشی تدریس مجازی تا گریز آموزش حضوری بصورت متفاوت با حضور اساتید ریحانه النبی(س) اهرم برگزار شد

چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۹:۴۵
اولین نشست از نشست های هم اندیشی اساتید حوزه جهت حواشی تدریس های حضوری تا گریز آموزش های حضوری به صورت متفاوت با حضور مدیر ، اساتید و معاونین مدرسه علمیه ریحانه النبی( س) اهرم در جوار اولین شهید مدافع حرم استان بوشهر شهید محمد احمدی جوان برگزار شد.

در ابتدای این نشست خانم بابایی نیا مدیر مدرسه علمیه ریحانه النبی( س) اهرم ضمن تبریک اعیاد ربیع الاول و آغاز سال تحصیلی عنوان کرد: تجربه اولین نشست هم اندیشی با حضور اساتید در حیطه مباحث آموزشی طلاب باید امتداد داشته باشد از این رو جلسه شورای اساتید و جلسات متعدد هم اندیشی اساتید به صورت ماهانه برگزار خواهیم کرد تا ضمن بهره‌مندی از نظریات اساتید، برنامه ها و فعالیت های آموزشی اساتید در سطح کلان آغاز گردد.

 

مدیر مدرسه علمیه ریحانه النبی( س) در ادامه افزود: با وجود شیوع کرونا در دوسال اخیر که باعث غیر حضوری و مجازی بودن دروس حوزه شد که معایبی از جمله قطعی  اینترنت را  نيز بدنبال داشت ، باعث شد طلاب از مباحث آموزش مجازي در قیاس با شیوه تدریس حضوری از بهره كمتري برخوردار باشند از این رو باید جهت برون رفت موفقیت آمیز از دوره پسا کروناراه کارهایی ارائه گردد که از جمله آن، ایجاد تقویت و روحیه نشاط در طلاب برای برگزاری دروس به صورت حضوری است.

 

سلیمه بابایی نیا در خصوص زکات علمی اساتید خاطر نشان کرد: با وجود دانش آموختگان از این مدرسه و نهادینه کردن و تقویت مباحث علمی و دروس تخصصی حوزه، کارگاه استاد یاری برای طلاب دانش آموخته  در سال جاری برگزار خواهیم کرد تا با کمبود استاد در مدارس علمیه مواجهه نباشیم.

 

در ادامه این نشست سرکار خانم بابایی نیااز نظرات ارزشمند اساتید در خصوص رفع موانع جهت هر چه بهتر برگزار کردن کلاس های حضوری، بهره‌مند و آنها را در دست اقدام قرار دادند.

 

شایان به ذکر است، در این نشست که با اردوی تفریحی والیبال در کنار ساحل ویژه اساتید و با امر به معروف و نهی از منکر به ناهنجاری های کنار ساحل  همراه بود، با اهدا هدیه و تقدیر و تشکر از اساتید پایان پذیرفت.