کد مطلب: 100640 تعداد بازدید: ۲۱۸

به مناسبت هفته پژوهش:

تمدن غرب باعث انحطاط بشريت و انحرافات انساني مي شود

چهارشنبه ۳ دى ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۰:۴۵
معاون پژوهش مدرسه علميه ريحانه النبي«س» اهرم از برگزاري نشستي با عنوان« نقش زن در مديريت اقتصادي خانواده در راستاي تحقق بيانيه گام دوم انقلاب» در هفته پژوهش خبر داد.

به گزارش  خبرگزاری حوزه از بوشهر به مناسبت هفته پژوهش نشستی با عنوان« نقش زن در مدیریت اقتصادی خانواده در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب» با حضور حجت الاسلام حبیب پهلو زاده امام جمعه شهر اهرم با مدیر و معاونین مدرسه علمیه برگزار شد.

در این نشست حجت الاسلام پهلو زاده ضمن گرامیداشت هفته تحقیق و پژوهش گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم، تمدن سازی و تحقق جامعه نوین اسلامی و رسیدن به این آرمان بزرگ انقلاب اسلامی با حذف تمدن غربی تحقق خواهد یافت چرا که تمدن غربی باعث انحطاط و‌منحرف شدن بشریت ازمسائل اعتقادی، انسانی و بروز مشکلات فرهنگی، فکری و اقتصادی برای مردم شده است.

وی افزود: وقتی سبک زندگی اسلامی باشد نقش زنان و مادران قطعا در جامعه از تأثیرات بسزایی برخوردار است و از همین جهت زنان و مادران با ایمان برای رسیدن به این امر مهم و نقش تعیین کننده می توانند زمینه این مسأله را تحقق نمایند و فرزندانی با اعتقادات صحیح تربیت نمایند.

امام جمعه اهرم در ادامه گفت: این نقش زن و مادر خانواده است که می تواند با فراهم نمودن فضایی مناسب و با این اعتقاد که خداوند رزاق است و به دور از هر گونه اسراف، چشم و هم چشمی و بدون فشارهای اقتصادی بر همسر و با قناعت که گنجی تمام نشدنی است در اقتصاد خانواده موثر باشند.